فروش محصولات زنبور عسل
خانه / اکستراکتور / خرید اکستراکتور و پرس موم طبیعی عمده

خرید اکستراکتور و پرس موم طبیعی عمده

پرس موم و اکستراکتور

تجهیزات زنبورداری چه فوایدی در تولیدات محصول دارند؟
قطعا در طول تاریخ ثابت شده است هر چقدر از وسیله و تجهیزات مناسبی برای هنر یا شغلی به کار گرفته شود،کیفیت و میزان تولید همان محصول بالاتر خواهد رفت.در زنبورداری نیز به مراتب اگر از دستگاههای مختلفی در هر مزحله استفاده شود محصولات با کیفیت استخراج شده و از خام فروشی موارد زیر جلوگیری میکند.
۱-موم طبیعی
۲-عسل
۳-بره موم
۴-ژل رویال و…

پرس موم و اکستراکتور

علل استفاده از تجهیزات در زنبورداری

شغل شریف زنبورداری یکی از سخت ترین شغل هاست زیرا برای هر قسمتی از کار آن باید از تجهیز مخصوص و با کیفیتی بهره گرفت.این شغل به سه قسمت زیر تقسیم میشود:
۱-پرورش زنبورعسل
۲-برداشت محصول
۳-بسته بندی و توزیع
هر کدام از مراحل بالا برای خود دنیای بزرگی دارد که همگی از یک زنبوردار قابل اجرا نیست.تجهیزات باعث افزایش سرعت تولید،افزایش کیفیت ،کاهش هدر رفت در برداشت محصول میشود.

پرس موم و اکستراکتور

اکستراکتور و تعریف آن

از بهترین لوازم ضروری که زنبورداران نیاز شدیدی به ان دارند اکستراکتور زیرا با این وسیله ماحصل کار خود را برداشت میکنند.هر چقدر این دستگاه مکانیزه و جنس مقاومی داشته باشند در طول کار مشکل کمتری برای زنبوردار ایجاد میکنداز نظر سایز اکستراکتورها به تعداد قابهای زیر تقسیم میشوند:
۱-چهار قاب
۲-شش قاب
۳-هشت قاب
۴-دوازده قاب

پرس موم و اکستراکتور

توجه :در کشور عمده دستگاهی که استفاده میشود ۴ قاب دستی و ۶ قاب برقی است.منتها در کل ۴ و ۶ قاب دستی بوده ولی ۸ و بالاتر از نوع برقی کارخانه ای یا همان اتوماتیک میباشد.

اکستراکتور ها موجود از نظر عملکرد به دو دسته ی زیر تقسیم بندی میشوند:
۱-شعاعی
۲-مماسی
مورد اول
در اکستراکتورهای شعاعی توری داخل مخزن طوری طراحی شده که قاب ها به صورت شعاعی یا عمود به مرکز دورانی قرا گیرداز خوبی های این مدل اکستراکتور جاگرفتن تعداد قاب زیادی نسبت به دومی میباشد.از دیگر مزایای آن عدم نیاز به برگرداندن قاب میباشد و به راحتی و با برعکس شدن جهت چرخش اکستراکتور طرف دیگر قاب ها نیز تخلیه میشود.این نوع اکستراکتورها عمدتا از نوع اتومات بوده و دلیل آن هم وزن زیاد قاب ها انرژی زیاد لازم برای چرخاندن استراکتور میباشد.
مورد دوم
همانطور که از نامش پیداست آن را از نحوه ی قرار گیری قابها نسبت به مرکز دورانی دستگاه انتخاب کرده اند.عمدتا این تجهیزات از نوع دستی ۴ و ۶ قاب با ساختمان محکمی میباشد.


مزایا و معایب اکستراکتور های شعاعی و مماسی نسبت به هم


۱-مماسی تعداد قاب کمتری میگیرد و زمان بیشتری برای تخلیه لازم است
۲-شعاعی به خاطر برقی بودن گران است
۳-حجم کاری شعاعی بالاست
۴-گیربکس شعاعی قویتر از مماسی میباشد
۵-زمان کم و برداشت زیاد از مزایای خوب شعاعی است
نکته:با توجه به اینکه اکثرا برداشت عسل توسط خود زنبورداران عزیز انجام میشود و با محدود بودن مدت زمان و حجم برداشت ترجح میدهند از نوع دستی و مماسی استفاده نمایند.
اکستراکتورهای مماسی همان طور که از اسم شان پیداست، در آن قاب ها به صورت مماسی و در کنار یکدیگر قرار می گیرند، به همین دلیل نمی توان آنها را با گنجایش بالا تولید کرد زیرا ابعاد دستگاه بسیار بزرگ می شود و حمل و جا به جایی آن غیر ممکن می شود.

دستگاه پرس موم طبیعی

از دیگر ماشینهای مورد استفاده در زنبورداری که بعد از برداشت عسل بسیار ضروری و پر کاربرد است پرس موم میباشد و این دستگاه برای صاف کردن موم زنبور عسل از ناخالصی های عمده که در موم جمع شده است به کار میرود.ساختمان پرس موم از یک قسمت متحرک و یک قسمت ساکن است که با چرخاندن دسته و انتقال صفحه به سمت پایین موجب فشار به موم شده و ناخالصی آن در انتها جدا و از شیر تخیله میشود.برخی از خصوصیات ظاهری این دستگاه طبق زیر است:
۱-جنس اهنی و عمر بالا
۲-وزن حدودا ۴۰ کیلوگرم میباشد

خرید اکستراکتور و پرس موم

اگر به دنبال اکستراکتور و پرس موم با بهترین کیفیت برای زنبورستان خود هستید میتونید با ما تماس بگیرید و نسبت به خرید آن اقدام نمایید.قیمت دستگاه پرس موم و اکستراکتور طبق زیر است:
۱-اکستراکتور ۴ قاب ۱،۵۵۰،۰۰۰تومان
۲-اکستراکتور ۶ قاب ۲،۰۰۰،۰۰۰ تومان
۳-پرس موم ۱،۹۰۰،۰۰۰ تومان
۴-پک برقی کردن اکستراکتور ۲،۳۰۰،۰۰۰ تومان میباشد

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
مدیر فروش: سعید قاسمی
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09358532659
مدیر فروش: 09145394274
شماره ثابت: 02136042715
شماره فکس: 02136042715
آدرس کانال: asal_gharedagh@
پست الکترونیکی: jagender1371@gmail.com

مطلب پیشنهادی

شهد گیری عسل با دستگاه اکستراکتور برقی

خرید اکستراکتور برقی یکی از لذت بخش ترین قسمت زنبورداری همان برداشت عسل میباشد و …

دیدگاهتان را بنویسید

Call Now Buttonتماس بگیرید